Systemy alarmowe | alarm domowy

Systemy alarmowe, monitoring, kamery IP, wideodomofony, automatyka bram

Zestaw alarmowy Perfecta Satel

System alarmowy to zestaw urządzeń czuwających nad bezpieczeństwem obiektu. Alarm domowy to czujki ruchu, czujki zalania pomieszczeń wodą, czujki zbicia szkła, czujki wstrząsowe, czujki dymu i gazu, bariery podczerwieni do kontroli obwodowej i inne, dobrane i odpowiednio rozmieszczone w poszczególnych pomieszczeniach, sprawują kontrolę nad bezpieczeństwem obiektu. Impulsy z czujek przesyłane są do centrali alarmowej która na bieżąco weryfikuje stan systemu i podejmuje odpowiednie działania po wykryciu zdarzenia w systemie.

Na przykład po wykryciu przez czujkę udarową próby wyłamania drzwi, centrala może włączyć syreny alarmowe, automatycznie wykonać zdjęcie intruza za pomocą czujki z wbudowaną kamerą, przesłać obraz na zdalny serwer i na telefon właściciela obiektu. Alarm domowy może uruchomić automatyczną procedurę powiadamiania o wykrytym zdarzeniu do właściciela, stacji monitorującej, służb interwencyjnych. W przypadku ulatniającego się gazu może odłączyć zawór dopływowy, włączyć wietrzenie pomieszczeń a o całym zdarzeniu powiadomić właściciela obiektu przesyłając odpowiedni komunikat SMS. W przypadku wykrycia dymu następuje podwójna weryfikacja przesyłanych danych z czujki. Centrala może zresetować czujkę i oczekiwać na kolejny impuls po którym może włączyć sygnalizatory alarmowe, uruchomić zraszacze w pomieszczeniach i automatycznie powiadomić np. Straż Pożarną. Nowoczesny system alarmowy oprócz funkcji alarmowych, posiada również możliwość realizowania funkcji automatyki domowej i kontroli dostępu.

 

Copyright © 2017 Install-Secure - instalacje alarmowe, kamery monitoringu, automatyka bram, wideodomofony Łańcut, Rzeszów, Leżajsk, Dynów, Przeworsk, Jarosław.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  Akceptuję  Więcej informacji