Kamery monitoringu domu | Łańcut

Czy warto instalować kamery monitoringu domu?

 

Głównym celem monitoringu domu jest zminimalizowanie zagrożeń związanych z aktami wandalizmu,Obraz z 4 kamer wyświetlany za pomocą rejestratora ryzykiem kradzieży przedmiotów znajdujących się na terenie posesji oraz włamania do domu. Monitoring domu powinien działać przez całą dobę, obejmować zasięgiem zarówno wybrane pomieszczenia wewnątrz domu jak i teren posesji. Zapewniać wysoką jakość obrazu zarówno w dzień jak i w nocy, w całkowitej ciemności przy zastosowaniu kamer z oświetlaczem podczerwieni nowej generacji.

Wybór okablowania zależy od rodzaju zastosowanych kamer monitoringu, odległości od rejestratora oraz estetyki poprowadzenia przewodów. Najczęściej wykorzystywany jest światłowód i skrętka komputerowa ze względu na stosowanie cyfrowych kamer megapikselowych IP. Rzadziej stosowany jest kabel koncentryczny, chociaż takie rozwiązanie nadal ma swoich zwolenników, tym bardziej, że kabel ten posiada wtopioną parę przewodów zasilających. Kabel koncentryczny posiada ograniczenia i stosowany jest wyłącznie przy instalacji kamer analogowych. Stosowane w przeszłości kamery analogowe o niskiej rozdzielczości obrazu, obecnie można łatwo wymienić na nowej generacji kamery o rozdzielczości FULL HD, bez konieczności wymiany okablowania. Kamery powinny działać prewencyjnie oraz zapewniać obserwację newralgicznych punktów. Prawidłowy monitoring domu to odpowiednio dobrane kamery z możliwością zmiany ogniskowej obiektywu, które powinny umożliwiać identyfikację osób pojawiających się na terenie posesji oraz pozwalać na odczytanie numerów z tablic rejestracyjnych wjeżdżających samochodów. Zazwyczaj zastosowanie kilku kamer podpiętych do rejestratora jest zupełnie wystarczające do monitorowania domu. Rejestrator umożliwia kilka trybów zapisu obrazu, w tym rejestrację ciągłą, rejestrację według ustalonego harmonogramu, detekcję ruchu z ustaleniem czułości i obszaru wykrywania. Rejestrator może być podpięty do internetu i umożliwiać zdalną obserwację za pomocą przeglądarki internetowej lub darmowego oprogramowania dołączanego do zestawu. W przypadku urządzeń mobilnych możliwy jest podgląd za pomocą telefonów i tabletów z oprogramowaniem Android, Windows Mobile czy IOS.

 

Copyright © 2017 Install-Secure - instalacje alarmowe, kamery monitoringu, automatyka bram, wideodomofony Łańcut, Rzeszów, Leżajsk, Dynów, Przeworsk, Jarosław.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  Akceptuję  Więcej informacji