Alarm do domu, sklepu, hurtowni

Systemy alarmowe do domu, sklepu, hurtowni.

Kamera obrotowa. Inteligentne śledzenie.

System alarmowy to zestaw urządzeń czuwających nad bezpieczeństwem obiektu. Alarm domowy to czujki ruchu, czujki zalania pomieszczeń wodą, czujki zbicia szkła, czujki wstrząsowe, czujki dymu i gazu, bariery podczerwieni do kontroli obwodowej i inne, dobrane i odpowiednio rozmieszczone w poszczególnych pomieszczeniach, sprawują kontrolę nad bezpieczeństwem obiektu. Impulsy z czujek przesyłane są do centrali alarmowej, która na bieżąco weryfikuje stan systemu i podejmuje odpowiednie działania po wykryciu zdarzenia w systemie.

Na przykład po wykryciu przez czujkę udarową próby wyłamania drzwi, centrala może włączyć syreny alarmowe, automatycznie wykonać zdjęcie intruza za pomocą czujki z wbudowaną kamerą, przesłać obraz na zdalny serwer i na telefon właściciela obiektu. Alarm domowy może uruchomić automatyczną procedurę powiadamiania o wykrytym zdarzeniu do właściciela, stacji monitorującej, służb interwencyjnych. W przypadku ulatniającego się gazu może odłączyć zawór dopływowy, włączyć wietrzenie pomieszczeń a o całym zdarzeniu powiadomić właściciela obiektu przesyłając odpowiedni komunikat SMS. W przypadku wykrycia dymu następuje podwójna weryfikacja przesyłanych danych z czujki. Centrala może zresetować czujkę i oczekiwać na kolejny impuls, po którym może włączyć sygnalizatory alarmowe, uruchomić zraszacze w pomieszczeniach i automatycznie powiadomić np. Straż Pożarną. Nowoczesny system alarmowy oprócz funkcji alarmowych, posiada również możliwość realizowania funkcji automatyki domowej i kontroli dostępu.

 

Menu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  Akceptuję