Kamery monitoringu domu, firmy

Czy warto instalować kamery monitoringu?

Głównym celem monitoringu jest zminimalizowanie zagrożeń związanych z aktami wandalizmu,Obraz z 4 kamer wyświetlany za pomocą rejestratora ryzykiem kradzieży przedmiotów znajdujących się na terenie posesji oraz włamania do domu lub firmy. Monitoring  powinien działać przez całą dobę, obejmować zasięgiem zarówno wybrane pomieszczenia wewnątrz domu lub firmy, jak i teren całej posesji. Zapewniać wysoką jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy, w całkowitej ciemności przy zastosowaniu nowej generacji kamer z oświetlaczem podczerwieni.

Wybór okablowania zależy od rodzaju zastosowanych kamer monitoringu, odległości od rejestratora oraz estetyki poprowadzenia przewodów. Najczęściej wykorzystywany jest światłowód i skrętka komputerowa ze względu na stosowanie cyfrowych kamer megapikselowych IP. Rzadziej stosowany jest kabel koncentryczny, chociaż takie rozwiązanie nadal ma swoich zwolenników, tym bardziej że kabel ten posiada wtopioną parę przewodów zasilających. Kabel koncentryczny posiada ograniczenia i stosowany jest wyłącznie przy instalacji kamer analogowych.

Stosowane w przeszłości kamery analogowe CCTV o niskiej rozdzielczości obrazu, obecnie można łatwo wymienić na nowej generacji kamery wysokiej rozdzielczości, bez konieczności wymiany okablowania. Kamery powinny działać prewencyjnie oraz zapewniać obserwację newralgicznych punktów. Prawidłowy monitoring to odpowiednio dobrane kamery z możliwością zmiany ogniskowej obiektywu, które powinny umożliwiać identyfikację osób pojawiających się na terenie posesji oraz pozwalać na odczytanie numerów z tablic rejestracyjnych wjeżdżających samochodów.

Zazwyczaj zastosowanie kilku lub kilkunastu kamer podpiętych do rejestratora jest zupełnie wystarczające do monitorowania domu lub firmy. Rejestrator umożliwia kilka trybów zapisu obrazu, w tym rejestrację ciągłą, rejestrację według ustalonego harmonogramu, detekcję ruchu z ustaleniem czułości i obszaru wykrywania. Rejestrator może być podpięty do internetu i umożliwiać zdalną obserwację za pomocą przeglądarki internetowej lub darmowego oprogramowania dołączanego do zestawu. W przypadku urządzeń mobilnych możliwy jest podgląd za pomocą telefonów i tabletów z oprogramowaniem Android, Windows Mobile czy IOS.

Menu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  Akceptuję