Nowoczesny system alarmowy do budynku

Alarm do domu Łańcut. Instalację przewodowego systemu alarmowego w domu jednorodzinnym, najlepiej wykonać jeszcze przed tynkami. Zaprojektowanie i ułożenie przewodów dobrze jest zlecić firmie z branży ochrony, która posiada wykwalifikowanych pracowników oraz odpowiednie materiały i narzędzia.

W fazie rozprowadzania przewodów należy posługiwać się projektem i omijać krzyżowanie przewodów elektrycznych z instalacyjnymi. Należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniego kabla przeznaczonego do systemów alarmowych. Projekt wykonany przez osobę z uprawnieniami projektanta musi uwzględniać dwa sygnalizatory zewnętrzne z odpowiednim zabezpieczeniem antysabotażowym zależnie od miejsca montażu sygnalizatorów. Dodatkowo sygnalizator wewnętrzny będzie uzupełnieniem sygnalizacji optyczno-aktustycznej.

Panel centrali alarmowej powinien posiadać odpowiednią liczbę wejść w celu podłączenia dualnych czujek ruchu, czujek zbicia szyby, czujników wstrząsowych zabezpieczających sejf lub drzwi główne a nawet futryny okienne. Zapas linii wejściowych może być przeznaczony dla czujników magnetycznych, czujek dymu i gazu, czujników zalania pomieszczeń wodą. Należy przewidzieć odpowiednią liczbę manipulatorów w systemie sygnalizacji alarmu, biorąc pod uwagę ilość stref w zabezpieczanym obiekcie. Pamiętajmy, że nie należy stosować nadajników radiowych (pilotów) do wyłączania systemu alarmowego. Pilotem możemy uruchomić linię zwłoczną na czas pozwalający nam na dojście do manipulatora, z którego wyłączymy zadaną strefę lub cały system.

Obecnie większość central alarmowych posiada sloty na karty SIM operatora komórkowego. Wystarczy, że w jeden ze slotów włożymy odpowiednią kartę SIM i zaprogramujemy w centrali numery telefonów do komunikacji, a centrala zacznie przekazywać komunikaty o zdarzeniach w systemie w formie SMS, lub głosowych komunikatów telefonicznych. Umożliwi nam również komunikację z systemem alarmowym za pomocą telefonu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Dodatkowo dobrze zaprojektowany i wykonany system alarmowy możemy podłączyć do całodobowej stacji monitoringu, gdzie w przypadku alarmu, dyżurny firmy wyśle uzbrojony patrol w celu zweryfikowania alarmu i podjęcia ewentualnej interwencji.

Menu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  Akceptuję